Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 09 Mar 2017 02:05:28

Si eu as fi dispus la cheltuiala suplimentara - un CD cu intalnirea se incadreaza perfect in ideea de memorare a acestui tip de evenimente . bow
Sustin in continuare ideea mobilizarii Renault Romania si repet : Renault Classic face deja destul de mult pentru manifestarile sectorului retro in Franta, nu vad de ce n-ar putea si la noi ! Chestia-i ca DEJA s-ar putea sa fie prea tarziu, dpdv al bugetului alocat acestor activitati.
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 10 Mar 2017 02:03:08

Dupa ce-am avut o convorbire telefonica cu Andrei - TR/S, el fiind in aeroport, pe punctul de a pleca in Anglia pentru o mini-vacanta, m-a delegat sa postez aici dezacordul lui fata de plata suplimentara privind filmul care ar putea fi realizat de Alin..
Ma gandesc ca ar exista posibilitatea unei numaratori ai acelora care vor film si, in extremis, cheltuiala sa revina doar lor, insa si beneficiile, respectiv CD -urile . Deasemenea, filmul pus pe Youtube poate fi editat incat masinile si figurile neplatitorilor sa fie blurate ( sau ce alt termen exista...) think Asa nu cred c-am afecta pe nimeni ...
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
Cătălin
Membru Experimentat
Posts: 711
Joined: 26 Feb 2014 17:32:35
Location: Bucureşti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by Cătălin » 10 Mar 2017 08:03:19

bms wrote:Ma gandesc ca ar exista posibilitatea unei numaratori ai acelora care vor film si, in extremis, cheltuiala sa revina doar lor, insa si beneficiile, respectiv CD -urile . Deasemenea, filmul pus pe Youtube poate fi editat incat masinile si figurile neplatitorilor sa fie blurate ( sau ce alt termen exista...) think Asa nu cred c-am afecta pe nimeni ...
Una este să împarți 500 de euro la 16 și cu totul altceva e să-i împarți la 8, să zicem. După cum am scris deja, aș fi dispus să plătesc circa 150 de lei pentru film, dar nu cu mult mai mult. Trebuie să așteptăm, să vedem care este raportul doritori - nedoritori. Deocamdată, e 3-1 (Șerban, Cătălin și Viorel versus Andrei). A doua parte a propunerii nu mi se pare deloc viabilă. E ca și cum ai răzui dintr-un tablou sau dintr-o fotografie chipurile celor care n-au plătit pentru realizarea lui/ei. Ar arăta foarte urât.

tov
Membru
Posts: 115
Joined: 16 Nov 2015 16:10:47

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by tov » 10 Mar 2017 10:50:21

Pe mine va rog sa ma scoateti din ecuatie. Tipul asta de eveniment s-a indepartat deja prea mult de ce-mi doresc eu si ce ma face sa ma simt bine si sincer n-am de gand sa vin sa platesc "filmul de nunta" sau sau fiu marginalizat ca unul din aia care "n-au vrut sa dea un ban in plus pentru promovarea reginei".

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 10 Mar 2017 11:50:40

tov wrote:Pe mine va rog sa ma scoateti din ecuatie. Tipul asta de eveniment s-a indepartat deja prea mult de ce-mi doresc eu si ce ma face sa ma simt bine si sincer n-am de gand sa vin sa platesc "filmul de nunta" sau sau fiu marginalizat ca unul din aia care "n-au vrut sa dea un ban in plus pentru promovarea reginei".
Nu-i nimic obligatoriu, Ovidiu si nici nu te marginalizeaza nimeni ! Fiecare propune intr-un fel, la sfarsit, cum a zis si Catalin, nimeni n-are chef de suportat sume exagerate din buzunarul propriu ! Poate ne spui ce te face sa te simti bine si cu ce ne-am indepartat, unii sau altii de acel deziderat ... bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
16Tibi
Membru
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2013 04:03:13
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by 16Tibi » 10 Mar 2017 12:48:03

nici eu nu sunt de acord cu filmul la 500 E, poate face cineva din pasiune !
R E N A U L T 16

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 10 Mar 2017 16:16:17

@Tibi16 Da, dar nu dintre noi, intrucat atunci nu apare ca personaj ! Anul trecut eu l-am invitat, impreuna cu Ovidiu-CTRLPR, pe Mircea Ursache, pe spezele noastre, dar n-a iesit si cu video, ci numai cu poze... Pentru mine a fost O.K. si cred ca si pentru altii, dar un video de genul celui postat de Catalin privind intalnirile nemtilor, nu mi-ar displacea deloc ! Sa vii special cu acest scop, inseamna sa vii la munca, sa fii la dispozitia clientului/clientilor si, deci, sa nu beneficiezi de relaxare si sa nu savurezi evenimentul, intalnirea, in calitate de participant, asa ca se justifica banii . In sfarsit, banuiesc ca suntem inca in faza de propuneri si discutii libere, nu vad de ce sa nu le facem ! think 8-)
bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by TR/S » 10 Mar 2017 23:48:32

Buna.
După părerea mea ideea cu ''filmul de nuntă'' contra cost mi se pare deplasată iar chestia cu bluratul masinilor/fețelor celor ce n-au plătit mi se pare de prost gust! Nu e de mirare că unii sunt scârbiți si renunță...
Am spus deja că mă ofer eu să filmez si am vorbit serios. Că poate n-o să iasă la nivelul unei filmări profesioniste e foarte posibil, dar nici nu mi-am propus vreodata asa ceva. Din ce observ iar ne îndreptăm către promovarea masinii in detrimentul oamenilor din spatele ei.
Asa cum am mai spus, eu văd aceste evenimente ca o intalnire intre prieteni, nu ca un eveniment protocolar de publicitate!
Proiectul asta începuse foarte promițător ca o sueta între prieteni, nu publicitate in jurul fiarelor! Sincer imi place sa stau cu orele la telefon cu Serban, Ovidiu, Ov, Mihai, Cristi, Dan si alții, sigur, plecam de la discuții despre Renault-uri dar ajungem la multe altele...
Prietenii mă interesează, nu fiarele! Sincer mi-a picat in silă si toată XXXXX asta cu "Regina"! Ce tot atâta Regina XXXX ?!!! E Renault 16 fraților nu Majestatea XXXX ! Că a fost supranumită în epoca "Regina soselelor" perfect adevărat, dar parcă prea ne că__m pe noi cu Regina in sus, Regina in jos!
Cu Serban, Ovi-zii, Cristi, Dan si ceilalti as fi la fel de bun prieten si dacă ar avea Renault Fuego!
Sincer dacă in final intalnirea se va îndepărta de ceea ce a început atât de frumos ca o intalnire/ sueta/ chef intre prieteni si o va lua înspre bălării cu filmări ca la nuntă, blurari si alte mizerii de genul ăsta, nici eu nu consider că mă mai reprezinta si nu voi mai veni.
Multumesc, numai bine.
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 11 Mar 2017 02:11:20

TR/S wrote:Buna.
După părerea mea ideea cu ''filmul de nuntă'' contra cost mi se pare deplasată iar chestia cu bluratul masinilor/fețelor celor ce n-au plătit mi se pare de prost gust! Nu e de mirare că unii sunt scârbiți si renunță...
Am spus deja că mă ofer eu să filmez si am vorbit serios. Că poate n-o să iasă la nivelul unei filmări profesioniste e foarte posibil, dar nici nu mi-am propus vreodata asa ceva. Din ce observ iar ne îndreptăm către promovarea masinii in detrimentul oamenilor din spatele ei.
Asa cum am mai spus, eu văd aceste evenimente ca o intalnire intre prieteni, nu ca un eveniment protocolar de publicitate!
Proiectul asta începuse foarte promițător ca o sueta între prieteni, nu publicitate in jurul fiarelor! Sincer imi place sa stau cu orele la telefon cu Serban, Ovidiu, Ov, Mihai, Cristi, Dan si alții, sigur, plecam de la discuții despre Renault-uri dar ajungem la multe altele...
Prietenii mă interesează, nu fiarele! Sincer mi-a picat in silă si toată XXXXXX asta cu "Regina"! Ce tot atâta Regina XXXXX ?!!! E Renault 16 fraților nu Majestatea XXXXX ! Că a fost supranumită în epoca "Regina soselelor" perfect adevărat, dar parcă prea ne că__m pe noi cu Regina in sus, Regina in jos!
Cu Serban, Ovi-zii, Cristi, Dan si ceilalti as fi la fel de bun prieten si dacă ar avea Renault Fuego!
Sincer dacă in final intalnirea se va îndepărta de ceea ce a început atât de frumos ca o intalnire/ sueta/ chef intre prieteni si o va lua înspre bălării cu filmări ca la nuntă, blurari si alte mizerii de genul ăsta, nici eu nu consider că mă mai reprezinta si nu voi mai veni.
Multumesc, numai bine.
bow
Andrei, cred ca "ti-a cauzat" traversarea Canalului si te-ai imbacsit ! :oops: naughty Vezi ca puncte-puncte-le tale nu fac decat sa scoata in evidenta literele nescrise asa ca nu-i cazul sa te referi in termenii astia ... tractoristici . :twisted: Nu suntem intre 4 ochi sau 2 urechi ( la telefon ) asa ca totul se poate scrie, descrie, dezbate in termeni civilizati, ceea ce te si rog sa faci !
Chestia cu " Regina soselelor " e intrata, de acum, in folclorul urban - automobilistic, n-are ce sa-ti placa sau nu . Cunosti bine opiniile mele legate de regalitate, insa Regina soselelor este numai una - Renault 16 ! E ca si cum doar politeistii ar avea voie sa iubeasca si sa porecleasca Citroen-ul DS ... :geek:
De prost gust sau nu, e in spirit practic, fiindca nu avem vreun Mecena intre noi : cine plateste, beneficiaza . Dar asta numai in cazul in care, dupa cum am spus si mai inainte, cadem cu totii de acord. Da-i gaz cu sectia Renault Clasic si, eventual, vor plati altii ! Am spus mai sus : te vreau in poze si film, nu in spatele aparatului ..!
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by TR/S » 12 Mar 2017 01:46:24

Nu sunt eu asa de telegenic . . . si nu sufăr nici de aparitii in prim plan.
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 12 Mar 2017 04:46:19

TR/S wrote:Nu sunt eu asa de telegenic . . . si nu sufăr nici de aparitii in prim plan.
N-a zis nimeni ca esti telegenic, mama draga, dar si uratenia isi are farmecul ei ! :roflol: :roflol: :roflol:
Trebuie sa aparem toti, si nu, cand se intreaba cineva, da' dihania unde-i, sa dam din umeri, ori sa presupunem - in mod fals, evident, c-a dat de simtul rusinii si n-a aparut in potigrafii din cauza asta :roflol: :roflol: :roflol:
P.S. Inafara topicului : ieri am tractat 16-le pe care l-am luat in vederea dezmembrarii ( cel pe care Cristi l-ar restaura dar n-are timp ), la un service de mahala. In timp ce scoteam din el unele lucruri, au aparut niste oameni, de conditie mai modesta, de varsta intre 40 si 50 de ani; din 3, cati erau, unul a observat din prima Renault-ul si zice : " ia uite ma, Renault 16 ( si pronuntat corect, culmea ), regina soselelor, ma ! Asta a fost regina soselelor, ma ! "
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
radames
Site Admin
Posts: 719
Joined: 05 Jul 2010 13:04:47
Location: B / W / I
Contact:

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by radames » 12 Mar 2017 20:00:09

bms wrote:In timp ce scoteam din el unele lucruri, au aparut niste oameni, de conditie mai modesta, de varsta intre 40 si 50 de ani; din 3, cati erau, unul a observat din prima Renault-ul si zice : " ia uite ma, Renault 16 ( si pronuntat corect, culmea ), regina soselelor, ma ! Asta a fost regina soselelor, ma ! "
Frumos, inseamna ca nu e chiar un titlu de ici de colo, stiut doar de pasionatii / posesorii de Renault 16!!

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 13 Mar 2017 01:56:06

radames wrote:
bms wrote:In timp ce scoteam din el unele lucruri, au aparut niste oameni, de conditie mai modesta, de varsta intre 40 si 50 de ani; din 3, cati erau, unul a observat din prima Renault-ul si zice : " ia uite ma, Renault 16 ( si pronuntat corect, culmea ), regina soselelor, ma ! Asta a fost regina soselelor, ma ! "
Frumos, inseamna ca nu e chiar un titlu de ici de colo, stiut doar de pasionatii / posesorii de Renault 16!!
Pai, exact ce-am zis mai sus : e intrat in folclorul automobilistic ! :geek: 8-)
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 16 Mar 2017 16:57:33

Cristi si Cristi ( Lupsa si Bisceanu ) : ce-ar fi sa deschideti un topic nou, in cadrul acestui sub-forum, legat de eventualele materiale memorabilia, respectiv tricouri, camile, ce-o fi ..?!? think Se mai invioreaza lumea, mai scoate la iveala o parere ...
bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 06 Apr 2017 16:51:14

Sa fim prudenti, sa nu vindem pielea ursului din padure :!: :

http://adevarul.ro/locale/buzau/video-u ... ml?ref=yfp
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
Cătălin
Membru Experimentat
Posts: 711
Joined: 26 Feb 2014 17:32:35
Location: Bucureşti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by Cătălin » 07 May 2017 20:40:14

Peste o lună ar trebui să admirăm fotografii de la a doua întâlnire națională, dar noi nu știm încă dacă aceasta va mai avea loc. Cristi, aveți legătura! :)

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 08 May 2017 01:56:31

Cătălin wrote:Peste o lună ar trebui să admirăm fotografii de la a doua întâlnire națională, dar noi nu știm încă dacă aceasta va mai avea loc. Cristi, aveți legătura! :)
Da, cam slab la capitolul comunicare ... silenced
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 12 May 2017 10:29:26

Se intampla lucruri ... ciudate cu organizarea acestei a doua intalniri :idea: :!: Iata :

Am primit alaltaieri un email de la Cristi Lupsa, care era adresat, in total, catre 20 de ... adresanti, bineinteles . Iata lista :

stefan.aloman@gmail.com apostol_catalin@yahoo.com bmsltds@yahoo.com alexx_cabaret@yahoo.com dendrino@yahoo.com florin@happytravel.ro omagureanu@gmail.com virgiliu_neacsu@yahoo.com viorel.tache@filasbroker.ro service.atanasiu@yahoo.com andrei_brostic@yahoo.com dowex_office@yahoo.com cornelmindreci@yahoo.com ion.tampu@secotools.com radames_postica@yahoo.com Catalin.dumitra@autocobalcescu.ro irinel.ionescu@ampro.ro trans_at_spedition@yahoo.com catalin.dumitra@autocobalcescu.ro ovidiu_picleanu@email.com

Iata textul :

" Buna seara tuturor,
Fiindca ne apropiem de data celei de a II-a Intalniri Nationale Renault 16, va anunt ca programul pe care l-am pregatit nu a suferit modificari notabile, noutatile fiind faptul ca am pregatit pentru seara de sambata o degustare de vinuri la cramele Budureasca si am antamat si transportul cu un microbuz pana acolo, asa cum planuiam inca din primavara. In plus, vrem sa punem bazele unui club Renault Clasic, care sa reuneasca pasionatii si posesorii marcii, dar lucrul acesta il vom discuta la un pahar, atunci cand vom fi prezenti cu totii.
Cat priveste cazarea, va fi nevoie de achitarea unui avans, reprezentand costul unei nopti de cazare, adica 130 lei/persoana/ camera dubla. Pentru aceasta va punem la dispozitie un cont al colegului meu Cristi Bisceanu:
RO28BTRL01001201A41211XX, Banca Transilvania, Suc. Buzau
Sambata pun mana pe telefon si mai dau o runda de apeluri.
Sa ne auzim cu bine!
Cristi Lupsa
"
Textul l-am colorat eu, ca sa fie clar ca-i copiat; dealtfel. toti adresantii trebuie sa-l fi primit in aceasta forma, doar cu caractere mici pana la partea cu contul lui Cristi Bisceanu... De fapt nu chiar toti, intrucat, coincidenta, tocmai adresa lui Andrei - TR/S este gresita si, deci, n-avea cum sa primeasca mailul ... De ce zic "coincidenta"? Fiindca, o zi mai tarziu, adica ieri, 11 Mai, am mai primit un mail, de data asta de la Tache Viorel, presupun eu, ca un raspuns la primul, intrucat era adresat aceleiasi liste de adresanti :




'Lupsa Cristian' stefan.aloman@gmail.com apostol_catalin@yahoo.com bmsltds@yahoo.com alexx_cabaret@yahoo.com dendrino@yahoo.com florin@happytravel.ro omagureanu@gmail.com virgiliu_neacsu@yahoo.com service.atanasiu@yahoo.com andrei_brostic@yahoo.com dowex_office@yahoo.com cornelmindreci@yahoo.com ion.tampu@secotools.com radames_postica@yahoo.com Catalin.dumitra@autocobalcescu.ro irinel.ionescu@ampro.ro trans_at_spedition@yahoo.com ovidiu_picleanu@email.com



Se observa aceeasi adresa de mail - gresita - a lui Andrei - TR/S

Iata textul :

" Salut,

Andrei a cerut sa infiinteze o noua sectie numita Renault Clasic. In cererea facuta s-a auto-propus presedintele sectiei. In Adunarea Generala I s-a explicat ca suntem de accord cu ideea dar sunt necesari de indeplinit niste pasi, conform statutului :

1. Se aduna niste pasionati de Renault care doresc sa infiinteze sectia.

2. Daca sunt mai multi de 15, pot propune infiintarea sectiei si pot propune conducerea sectiei.

3. Propunerea se transmite catre CD care aproba aceasta conducere.

4. Conducerea astfel aprobatase valideaza in Adunarea Generala.



Avand in vedere ca cererea a fost trimisa foarte tarziu, ea nu a putu fi discutata in CD. Totusi, s-a propus de catre dl presedinte Bogdan Coconoiu ca intalnirea programata Renault 16 sa devina Intalnirea Renault Clasic si cu aceasta ocazie sa se organizeze o sedinta de constituire a sectiei, respectiv sa se aleaga o conducere a sectiei. Asta presupunea sa fie invitati si alti posesori de Renault. Persoanele propuse la conducerea sectiei vor fi aprobate in CD iar validarea se va face in urmatoare AG.



Cred ca normal ar fi ca Andrei sa puna pe forum sau alta forma de comunicare, toate aceste informatii, deoarece el este cel cu initiativa si a fost prezent la AG din martie a.c, fiind numit de RCR co-organizator.



Info de mai sus l-am transmis mai demult si revin pentru ca nu s-a intamplat nimic.



Viorel Tache
"

Ei bine ...
1. Ma intreb de ce nu s-a postat pe forum aceasta continuare a topicului referitor la a doua intalnire nationala a R16 ?
2. Informarea lui Andrei a avut loc pana la urma, intrucat i-am forward-at eu cele 2 mail-uri.
3. Din primul mail am retinut, intr-adevar, lipsa de noutati, recunoscuta, dealtfel, si de Cristi. M-ar interesa - si cred ca pe toti ceilalti, restul de cheltuieli care se prevad : microbusul ( in ce fel vor incapea in el 20 ( minim ) de persoane ), gustarea de la crama, apoi, daca se vor face tricouri sau sepci sau cani si, respectiv care vor fi preturile ...
4. Tot din primul mail am retinut ca ... cineva ( despre care, conform contextului, se poate presupune ca e vorba de duo-ul Cristi din Buzau ) incearca sa constituie o structura ce se va numi " Renault Clasic ".
5. Al doilea mail, sub semnatura lui Viorel Tache, vine cu niste precizari :
- Andrei detine paternitatea ideii constituirii " Renault Clasic ";
- aceasta structura va fi parte in RCR, ceea ce, pe mine cel putin, ma face sa nu am nici o legatura cu ...procesul electoral din aceasta speta .
6. Avand in vedere cele de mai sus :
Ii invit pe auto-stabilitii organizatori, dar si pe restul colegilor care isi mai arunca ochii pe forum, sa-si exprime pozitia, respectiv sa aduca niste clarificari care mi se par necesare !
In plus, as vrea sa fie cat se poate de clar daca aceasta adunare va fi una patronata de RCR, iar in caz afirmativ, daca ne-membrii RCR au ce sa caute la ea ! Iar daca au ce sa caute, daca se pot afisa fanioanele Forumului R16
.
Multumesc. bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
Cătălin
Membru Experimentat
Posts: 711
Joined: 26 Feb 2014 17:32:35
Location: Bucureşti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by Cătălin » 12 May 2017 11:44:50

Singurul lucru cu care nu sunt de acord este transformarea întâlnirii noastre (Renault 16) într-una generală (Renault Clasic). Despre restul putem discuta.

User avatar
radames
Site Admin
Posts: 719
Joined: 05 Jul 2010 13:04:47
Location: B / W / I
Contact:

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by radames » 12 May 2017 12:38:19

Cătălin wrote:Singurul lucru cu care nu sunt de acord este transformarea întâlnirii noastre (Renault 16) într-una generală (Renault Clasic). Despre restul putem discuta.
Si eu sunt de acord cu colegii mei care sustin acest punct de vedere!

Daca am pornit cu ideea de organiza aceasta intalnire mono-marca sa tinem aceasta linie in continuare; si asa cum s-a mai spus, ca sa nu ne suprapunem cu calenadrele asociatiilor auto cu personalitate juidica, noi - pasionatii de Renault 16 care nu suntem nicio asociatie cu forma juridica ci doar o asociatie fara forma juridica, dar cred eu cu inima mare si pasiune pentru 16-le din curte / fata blocului - am vrea ca aceasta intalnire sa nu fie "plimbata" prin mai putin placuta vorbaraie specifica [ ma refer aici la barfa ] si sa se treaca la actiune;
Concret, dupa ce am recitit topicul, nu am vazut decat o propunere clara vis-a-vis de locatia intalnirii; mare parte din colegi nu si-au exprimat preferinta,e ok, se poate merge si pe varianta propusa, nu ar fi o problema, dar parca totusi ceva lispseste; colegii Cristi [ B & L ] au propus ceva dar din cate imi aduc aminte, se stabilise ca anuntul pentru aceasta a 2-a intalnire, pentru a fi mai vizibila pentru toti cei interesati, nu s-a discutat pe forum si nici pe pagina de facebook a grupului [ https://www.facebook.com/groups/589708147854120 sau pe https://www.facebook.com/Renault16Romania ].
Deci...... ?

Locked

Return to “Arhiva”