Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Locked
User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by bms » 23 May 2017 06:48:47

Dezamagitoare si, as zice, chiar jignitoare( :!: ), prestatia organizatorilor auto-proclamati din acest an ... Totusi, sa incercam, pe ultima suta de metri - iata, mai sunt 10 zile si ar trebui sa ne urnim catre Buzau -, sa incercam, zic, sa "dregem busuiocul".
Sa ne numaram, aceia care participa si care nu, va sa zica ! Intrucat cred ca e foarte greu de accesat acest forum, cei de buna credinta vor oferi informatiile pe care le au in privinta unora dintre amici/prieteni/colegi/pasionati . Incep eu :
- NU PARTICIPA : Ovidiu Magureanu - Tov si Tiberiu Dendrino - Tibi 16 ;
- eu personal nu mai sunt foarte sigur ca particip - in urma evolutiei acestei organizari ;
- Ion T , PARTICIPA, a facut si plata catre pensiune .

Va invit sa continuati aceasta lista .
Multumesc. bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by TR/S » 23 May 2017 13:24:22

Particip. Cel mai probabil cu familia.
Am mai vorbit cu cativa pasionați de Renault si s-ar putea sa mi se alăture un R8 un R15 si un R30 TX.
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
Cătălin
Membru Experimentat
Posts: 711
Joined: 26 Feb 2014 17:32:35
Location: Bucureşti

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by Cătălin » 23 May 2017 13:47:29

S-ar putea să fie mai mult de 10 zile până la întâlnire, din câte am înțeles ieri de la Cristi Lupșa (prea grăbit ca să detalieze telefonic și probabil prea ocupat ca să revină mai târziu cu un telefon sau ca să răspundă astăzi). În aceste condiții, participarea mea este sub semnul întrebării, pentru că am apucat să-mi fac planuri de concediu.

Dacă vin, nu m-ar încânta prezența altor modele Renault, pentru că această întâlnire este rezervată pentru 16.

cristi_lupsa
Membru
Posts: 165
Joined: 02 May 2012 21:12:27
Location: Buzau

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by cristi_lupsa » 23 May 2017 18:36:42

Salutari
Am contactat in week-end pensiunea despre care vorbisem si am avut surpriza neplacuta de a nu mai avea disponibilitatea de a ne oferi camerele solicitate inca din luna februarie. Este drept ca o parte importanta din vina o port eu, pentru ca nu i-am batut la cap periodic si m-am bazat pe cuvantul lor si pe interesul lor de a-si contacta clientii, in cazul in care apar schimbari in program.... In fine, putem aduna 10 camere, dar in vreo trei locuri diferite, lucru care nu e de dorit.
Ca sa scurtez putin pledoaria, urmeaza sa-mi dau vreo trei scatoalce si sa caut alte variante.
Prima etapa ar fi sa mutam perioada de desfasurare a intalnirii, undeva la sfarsitul lunii august, cand avem mult mai multe variante de cazare. Propunerile mele, de supus votarii, ar fi:
11-13 august
18-20 august
1-3 septembrie
La cea de a doua si a treia varianta, am primit o oferta buna de la Hotel Cazino Monteoru, identica cu oferta pe care ne-au facut-o initial, adica 200 lei camera dubla (pentru 2 persoane), cu mic dejun inclus si acces la spa, piscina interioara si cea exterioara, cu apa sarata.
Pentru prima varianta, inca nu am primit oferta.
In fine, de vreo trei zile sun in toate partile, poate-poate legam ceva. In ce priveste evenimentele propuse - vizite la obiective si degustarea la Crama Budureasca - se pot reprograma fara probleme.......
MEA CULPA! si sper sa ma revansez la intalnire, cu un vin bun!
"Sutica" - Dacia 1100 1970
"Regina" - Renault 16 1967
"Arabela" - Skoda 1000MB 1969
"Julieta" - Alfa Romeo Giulia Super TI 1965
"Caroline" - Renault 16 TS 1973
”Michiko” - Toyota Corona Deluxe 1968

vio16
Membru Fidel
Posts: 423
Joined: 18 Aug 2011 12:12:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by vio16 » 23 May 2017 22:13:11

Eu doresc sa particip, cu urmatoarele observatii:

11-13 august : de acord
18-20 august : particip la CRRVI Sibiu
1-3 septembrie:particip la CRRVI Carpati Retro.
Ptr cazare in 02.06.17 poti incerca in Chiojdu.

User avatar
Cătălin
Membru Experimentat
Posts: 711
Joined: 26 Feb 2014 17:32:35
Location: Bucureşti

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by Cătălin » 23 May 2017 23:28:15

De ce nu este luată în calcul și varianta organizării întâlnirii în perioada convenită inițial (2-4 iunie), dar în alt loc (județ)? La Râșnov, de exemplu. Cred că merită încercat, dacă organizatorii nu sunt fixați pe zona Buzăului.

Din noile perioade propuse de Cristi, îmi convine 11-13 august.

În privința ofertei de la Hotel Cazino Monteoru, nu mi se pare așa de bună; de fapt, o consider chiar scumpă. Față de facilitățile oferite gratuit pe site-ul turistinfo.ro, noi am mai avea acces liber și la piscina exterioară, unde intrarea e 25 de lei în mod normal. Ținând cont de programul grupului nostru (vom fi plecați mare parte din zi), sunt șanse mici să profităm de această gratuitate. În plus, nu pot să nu mă gândesc că o locație care ne-a dat cu flit o dată pe motiv de nuntă importantă ar putea-o face și a doua oară.

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by TR/S » 24 May 2017 03:09:25

Din experienta proprie de organizator a tot felul de întâlniri, parade, prezentari si simpozioane pot să confirm ca dacă nu te tii de capul tuturor, participanți, invitati de onoare sau furnizorii de servicii sunt toate sansele sa se întâmple asa.
Partea buna este ca celelalte perioade imi convin mult mai mult decat perioada initiala. Ramane sa ma consult cu familia in privinta programării concediului si in functie de asta o să comunic perioada pentru care optez.
A bientot!
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by bms » 24 May 2017 06:41:49

Eu ... n-am cuvinte ! whistle
De la sfarsitul lui februarie pana pe 23 mai, aproape 3 luni de zile, am "beneficiat"de o "silenzio stampa" greu de inteles si caracterizat, din partea ta, Cristi Lupsa !!! Nu ma pronunt asupra lui Cristi Bisceanu, intrucat el niciodata n-a fost prea vorbaret si, dealtfel, banuiesc ca tu l-ai cooptat pe el la ...organizare si nu invers ... Personal cred urmatoarele :
Atata vreme cat iti asumi, cu surle si trambite, calitatea de organizator al unei intalniri, de buna-voie si nesilit de nimeni, daa, pai ... TE OCUPI ! Oriunde, in orice tara zisa civilizata, participantii la un eveniment organizat de genul acesta, se asteapta sa se intruneasca niste conditii minime ! NU POTI, pur si simplu, sa "te dai la fund" atata vreme, revenind cat se poate de laconic cu un mail colectiv, pentru ca, in ceasul al 11-lea, sa-ti faci re-aparitia punandu-ti, chipurile, cenusa-n cap !!! Faptul ca-ti faci mea culpa si-ti tragi niste scatoalce teoretice, nu poate sa ma linisteasca si sa ma reasigure de seriozitatea ta !!! (sincer, nici daca ti-as trage eu acele scatoalce, nu mi-ar trece sentimentele de stupoare, frustrare, umilinta si furie neputincioasa care ma incearca in fata unui astfel de deznodamant snooty :o :oops: wall silenced ) Cineva ... va spune ca sunt rautacios ; nu, nu sunt, sunt sincer ! Pur si simplu pentru ca ai reusit sa te pui in aceeasi oala cu iubitii conducatori ai Romaniei post decembriste, in ceea ce priveste atitudinea "je m'en fiche-ista" in raport cu "gloata"...
Ca sa inchei, in ceea ce ma priveste, atata vreme cat nu esti mort sau in coma, n-ai NICI O scuza !!! ORICE s-ar fi intamplat cu tine, sau in jurul tau in tot acest timp, iti lasa posibilitatea sa-ti delegi responsabilitatea intr-un mod onorabil, dar tu n-ai facut-o ! Asadar, pe mine n-ai sa ma mai vezi la nici un fel de intalnire organizata de tine ! Fiindca am ceea ce se numeste coloana vertebrala si nu sunt bataia de joc a nimanui ! Am zis.
La buna vedere.
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
radames
Site Admin
Posts: 719
Joined: 05 Jul 2010 13:04:47
Location: B / W / I
Contact:

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by radames » 24 May 2017 10:28:55

Dragilor!
Am incredere ca fiecare are o farama de dreptate, dar asta nu va duce sub nicio forma la conceptul juridico / teoretic de dreptate; apoi, daca s-a stabilit ca Intalnirea Nationala Renault 16 este o intalnire monomarca, ar fi spre beneficiul imaginii acestei masini [ evident, din categorie mai fac parte Renault 20 si Renault 30 ]; nu ma intereseaza cine anume si nu ma intereseaza ce avantaje / renume va castiga cineva daca se va zbate sa organizeze aceasta a 2-a intalnire nationala a posesorilor / pasionatilor Renault 16, ma intereseaza ca aceasta intalnire sa fie organizata macar la acelasi nivel cum a fost organizata prima intalnire, dar se pare ca dintr-o lipsa grava de comunicare sau de pricepere, actualizarile catre colegii de formum sau de facebook interesati sa vada unde si cand se va organiza aceasta a 2-a intalnire au cam lipsit; tocmai cand ma gandeam ca in sfarsit s-a pus in miscare treaba, a venit acea actualizare de la posesorii locatiei de cazare care anuntasera acea nunta; in clipa in care asemenea modificare de program intervine, o asemenea locatie, nu va mai trebui vreodata luata in considerare [ asta sper sa fie invatatura de minte!!! ]; pana una alta, am senzatia ca aceasta a 2-a intalnire nu va fi reusita asa cum se planuia [ sau poate ma voi insela ]; anul acesta, va ramane in acest fel, dar va asigur ca pentru urmatoarea intalnire, orice detaliu referitor la intalnirile Renault 16 exclusiv ( monomodel ), orice detaliu - spuneam - se va posta in forumul Renault 16, sau pe pagina de facebook a forumului [ cei interesati pot gasi linkurile spre pagina si grupul de facebook in forum ].

LAST EDIT:
Pentru intalnirea urmatoare, doar eu voi "da tonul" in ceea ce priveste votul pentru locatie si data [ propunerea si ulterior votarea/alegera acestora]. Evident, toti membrii forumului vor fi invitati sa isi scrie preferintele in viitorul topic de propuneri si desigur sa voteze optiunile care vor apare in sectiunea de alegere finala.
Radames

User avatar
Ion T.
Membru Nou
Posts: 78
Joined: 22 Mar 2016 14:40:06

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by Ion T. » 24 May 2017 11:16:19

Salutare oameni buni!
Am început o postare acidă dar providența mi-a dat un semn (mi-a închis tableta :-D ) așa că revin cu un ton mai moderat și foarte pe scurt.
Cristi - încrederea mea în capacitatea ta de a organiza un eveniment este acum zero - din acest motiv nu voi fi prezent la nici un eveniment sau vreo întrunire organizată de tine sau care se desfășoară în zona Buzăului.
Radames - să sperăm că totuși reușim să ne adunăm anul ăsta.
Șerban - nu ești răutăcios. Și eu am impresia că mi-a tras-o fără vaselină :shock: .
Spor la lucru!

User avatar
16Tibi
Membru
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2013 04:03:13
Location: Bucuresti

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by 16Tibi » 24 May 2017 13:07:22

...Cristi Lupsa !!!...acum vin piesele !....saptamana viitoare vin in Bucuresti !...de atunci a trecut aproape un an !...probabil ca daca revin cu telefonul...sigur !!! vineri simbata se rezolva !...vin negresit !...asta este o poveste asemanatoare cu cea de jos !
R E N A U L T 16

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Participare la a II-a INTALNIRE NATIONALA R16

Post by bms » 05 Jun 2017 12:18:55

Ca urmare a expirarii termenului de desfasurare al acestei intalniri, etc., etc. ...se inchide .
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

Locked

Return to “Arhiva”